Blog

 • Rodzaje robotów koszących
  Rodzaje robotów koszących

  Roboty koszące to coraz bardziej popularne urządzenia, które ułatwiają pielęgnację trawników. Dzięki nim możemy zaoszczędzić czas i wysiłek, a nasza przestrzeń zielona będzie zawsze idealnie przystrzyżona. Warto jednak poznać różne rodzaje tych maszyn, aby dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb.

  Czytaj dalej
 • Jak często należy ostrzyć ostrza noży kosiarek?
  Jak często należy ostrzyć ostrza noży kosiarek?

  Czy zastanawialiście się kiedyś, jak często należy ostrzyć ostrza do kosiarki? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się prosta, ale w rzeczywistości zależy od wielu czynników. W tym wpisie przedstawimy najważniejsze aspekty dotyczące pielęgnacji i konserwacji ostrzy kosiarek, które pozwolą na dłużej cieszyć się ich sprawnością.

  Czytaj dalej
 • Kiedy wymienić filtr oleju w kosiarce?
  Kiedy wymienić filtr oleju w kosiarce?

  Prawidłowa konserwacja i serwisowanie kosiarki to klucz do jej długiej żywotności oraz sprawnej pracy. Filtr oleju pełni kluczową rolę w utrzymaniu czystości oleju silnikowego, który z kolei odpowiada za smarowanie i chłodzenie silnika. 

  Czytaj dalej
 • Co może uszkodzić noże w kosiarce?
  Co może uszkodzić noże w kosiarce?

  Niezawodne i skuteczne koszenie trawnika to nie tylko zasługa sprawnego silnika, ale także odpowiedniej jakości noży. Niestety, czasami nawet najlepsze ostrza ulegają uszkodzeniom. W takich przypadkach warto wiedzieć, co może wpłynąć na ich uszkodzenie, aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów.

  Czytaj dalej
 • Jak dbać o silnik w kosiarce?
  Jak dbać o silnik w kosiarce?

  Podstawowym czynnikiem wpływającym na żywotność silnika kosiarce jest regularna wymiana oleju. W zależności od częstotliwości użytkowania maszyny zaleca się kontrolować poziom oleju co kilka godzin pracy urządzenia albo przed każdym użyciem. Olej zapewnia smarowanie ruchomych części silnika, redukując tarcie oraz chroniąc go przed przegrzewaniem się. Wymiana oleju wraz z filtrami powinna nastąpić co najmniej raz w sezonie lub co 25–50 godzin pracy kosiarki, w zależności od zaleceń producenta.

  Czytaj dalej
 • Jak przygotować kosiarkę na zimę?
  Jak przygotować kosiarkę na zimę?

  Gdy sezon koszenia trawy dobiega końca i nadchodzą długie, zimowe miesiące, to znak, że trzeba zadbać o kosiarkę. Aby twoja kosiarka przetrwała okres zimowy w jak najlepszym stanie i była gotowa do pracy w kolejnym sezonie, ważne jest odpowiednie przygotowanie jej na zimowy odpoczynek.

  Czytaj dalej
 • Jak dobrać pasek klinowy do kosiarki?
  Jak dobrać pasek klinowy do kosiarki?

  Pasek klinowy jest niezbędnym elementem każdej kosiarki, ponieważ to on przenosi napęd z silnika na mechanizmy tnące. Dlatego też tak ważne jest jego właściwe dobranie. 

  Czytaj dalej
 • Jakie części kosiarek ulegają najszybszej eksploatacji?
  Jakie części kosiarek ulegają najszybszej eksploatacji?

  Kosiarka to urządzenie, które jest niezwykle przydatne w ogrodzie. Ale, jak każde urządzenie mechaniczne, wymaga regularnej konserwacji i wymiany zużytych elementów. Jej części ulegają różnej szybkości zużycia, co zależy między innymi od rodzaju kosiarki, częstotliwości jej użytkowania i warunków, w jakich pracuje. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie to elementy.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 8 of 8 (1 Pages)